Skip to main content Skip to search

Poradna

Dle zákona o dočasném přidělení je agentura povinna zajistit srovnatelné podmínky, jaké mají kmenoví zaměstnanci firmy na stejné pozici.

Agentura naopak často poskytuje benefity, které firmy nenabízí.

Benefity mohou být například vyplácení záloh, zprostředkování dotovaného ubytování, pomoc s oddlužením nebo servis koordinátora, který vám bude k dispozici a podpoří vás, pokud si nebudete vědět s něčím rady nebo budete mít na pracovišti potíže. Pokud Vám z nějakého důvodu nebude práce v konkrétní firmě vyhovovat, agentura má možnost nabídnout Vám práci u jiného uživatele a to v rámci zachování Vašeho pracovního poměru.

Osobní údaje – uveďte nejen jméno, ale i adresu, telefonický a e-mailový kontakt.

Praxe – seznam zaměstnání a brigád, které jste vykonávali. Začněte posledním zaměstnáním a postupně přecházejte k těm, jimiž jste začínali.

Vzdělání – na první místo uveďte nejvýše dosažené vzdělání, na poslední místo nejnižší střední nebo odborné vzdělání

Další vzdělání – do této kolonky napište všechny absolvované kurzy a rozdělte je podle kategorií: např. počítačové, jazykové, odborné profesní

Datum – před odesláním nezapomeňte aktualizovat životopis včetně data.

  1. Hledejte práci pravidelně každý den
    Nestačí odpovědět pouze na pár inzerátů. Buďte aktivní. Ráno si pročtěte nové inzeráty a na ty vhodné začněte odpovídat. Pokud je inzerce málo, zkuste firmě, pro kterou byste chtěli pracovat, nabídnout své zkušenosti.
    Využijte také služeb personálních agentur. Personální agentury mají přehled o volných pracovních místech a mohou oslovit vhodného zaměstnavatele.
  2. Mějte seznam
    Veďte si přehled, koho jste kontaktovali. Nerozesílejte svůj životopis na všechny strany. Neuděláte dobrý dojem, pokud někomu pošlete životopis dvakrát.
  3. Motivační dopis
    Motivační dopis vždy upravte podle toho, o jakou práci žádáte. Firmy z něj musí poznat, že máte o nabízenou práci skutečný zájem.
  4. Životopis
    Životopis napište stručný a strukturovaný. Neuvádějte v něm osobní údaje. Nezbytný je kontakt na vás: adresa, telefon a e-mail který bude mít v názvu Vaše jméno a příjmení nikoliv nějakou přezdívku.
    V životopise jasně a heslovitě popište své dosavadní pracovní zkušenosti. Nezapomeňte zmínit své koníčky, které s hledanou pozicí něco společného. Buďte konkrétní. Pokud si nevíte rady, vzory pro životopis najdete na inzertních serverech.
  5. Životopis prověřte
    Svůj napsaný životopis dejte přečíst někomu, kdo Vás nezná. Měl by z něho poznat, co umíte.
  6. Fotografie
    Pokud se rozhodnete přiložit fotografii, měla by být jako z občanského průkazu. Rozhodně neposílejte žádné snímky z dovolené, večírků apod.
  7. Uvádějte pravdivé údaje
    Nepravdivě uvedené informace se u pracovního pohovoru snadno rozpoznají, zejména přecenění jazykových znalostí.
  8. Na pohovor se připravte
    O firmě si z dostupných zdrojů zjistěte co nejvíce informací. Měli byste mít alespoň základní představu o tom, co ve firmě budete dělat a proč chcete takovou práci vykonávat.

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Pošlete nám ho prostřednictvím formuláře níže.